verze pro tisk

Praha vystavovala umělecké rakve módních designerů

Pražská galerie Vernon City zahájila svou poslední výstavu Ahab’s Syndrome, na níž italský umělec Mauro Cuppone představoval jeho pojetí rakví pro významné žijící či již zesnulé módní designéry.

Praha vystavovala umělecké rakve módních designerů
Rakve v reálné velikosti byly v galerii doplněny ještě plátny, které poutali na tyto výtvarné produkty reklamním způsobem.

Jak by mohla vypadat rakev

Jak by mohla vypadat rakev pro nejslavnější módní návrháře světa se snažila odpovědět ironická výstava Ahab’s Syndrome neboli Achabův syndrom, která byla od poloviny března 2010 k vidění v centru Prahy v galerii Vernon City. Název výstavy odkazuje na román Moby Dick od Hermana Melvilla, jehož hlavní postava Achab je posedlá lovem velké bílé velryby, což je dnes aktuální téma při touze o dosažení nedosažitelných a sebeobětujících se cílů.


1........2
Mauro Cuppone a jeho designové rakve na výstavě Ahab’s Syndrome VALENTINO / Mauro Cuppone a jeho designové rakve na výstavě Ahab’s Syndrome CHANEL

3........4
Mauro Cuppone a jeho designové rakve na výstavě Ahab’s Syndrome MOSCHINO / Mauro Cuppone a jeho designové rakve na výstavě Ahab’s Syndrome ARMANI


Na výstavě jsou v reálné velikosti k vidění rakve pro velikány jako Valentino Garavani s značkou Valentino, Franco Moschino s u nás méně známou značkou Moschino, Gabrielle Coco Chanel s módním domem Chanel, Mario Prada s legendární značkou Prada a další se stejnojmennými značkami jako Giorgio Armani, Jean Paul Gaultier nebo Cesare Paciotti. Mimo samotných rakví galerie vystavovala po zdech i obrazy rakví, které byly vyobrazeny jako reklamní plakáty.


5..........6

Mimo samotných rakví galerie vystavovala po zdech i obrazy rakví, které byly vyobrazeny jako reklamní plakáty.

7..........8

Netradiční umělecký koncept se snaží otevřít otázku smrti jako tabu. Rakve by však neměly vyvolávat asociaci pohřbu, ale spíše by měly odkazovat na dnešní vnímaní smrti ve světě jako konzumní společnosti. Padesátiletý Ital Mauro Cuppone se dlouhodobě věnuje umění a designu, jeho tvorba však zasahuje i do architektury, grafiky a filmu.

Foto a zdroj: Galerie Vernon City a Mauro Cuppone
Autor zprávy: Ondřej Lazar Krynek

black Q7
editor for the web ps

::alt

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!